Звернення до влади через інтернет.

Тростянецька міська рада приєдналася до Єдиної системи місцевих петицій, що  створена в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP). Електронна петиція до органу місцевого самоврядування подається та розглядається відповідно до вимог статті 231 Закону України «Про звернення громадян».

Громадяни можуть звернутися з Петиціями до Тростянецької міської ради через веб-сайт Єдиної системи місцевих електронних петицій http://e-dem.in.ua/trostianets

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до цього Закону.

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання – не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади. До визначення у статуті територіальної громади вимог щодо кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів електронна петиція до відповідного органу місцевого самоврядування розглядається за умови збору на її підтримку протягом не більш як трьох місяців з дня її оприлюднення такої кількості підписів у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, де проживає:

• до 1 тисячі жителів – не менше ніж 50 підписів;
• від 1 тисячі до 5 тисяч жителів – не менше ніж 75 підписів;
• від 5 тисяч до 50 тисяч жителів – не менше ніж 100 підписів;
• від 100 тисяч до 500 тисяч жителів – не менше ніж 250 підписів;
• від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – не менше ніж 500 підписів;
• понад 1 мільйон жителів – не менше ніж 1000 підписів.

Тож для обговорення та вирішення будь – якого актуального питання з життя міста, необхідно подати  електронну петицію до  Тростянецької міської ради та зібрати  мінімум 100 підписів в її підтримку.

Ваш отзыв