С понедельника вступают в действие изменения к правилам дорожного движения

Зміни, які починають діяти з 15 квітня, передбачають пріоритет дорожніх знаків над дорожньою розміткою.

Згідно з новими правилами, обов’язковим стане використання денного світла фар за межами населених пунктів у світлий час доби в осінньо-зимовий період – з 1 жовтня до 1 травня.

Крім того, новими правилами встановлені додаткові вимоги до проїзду повз транспортні засоби, які перевозять дітей.

Тепер транспортний засіб для висадки чи посадки дітей мають зупинятися з включеним аварійним сигналом.  А водії, які наближаються до місця зупинки такого автомобіля, повинні зменшити швидкість, або зупинитися для того, щоб забезпечити безпеку дорожнього руху.

При цьому в нових правилах зазначено, що дорожні знаки тепер будуть встановлюватися таким чином, щоб їх видимість була забезпечена не менш ніж за 100 м, і розміщуватися над проїзною частиною не вище 6 м.

Також  новими правилами вводяться в дію 11 нових дорожніх знаків і п’ять табличок до них.

У Державтоінспекції зазначають, що із запровадженням нових дорожніх знаків буде вводиться і таблиця, на якій буде вказано: «Увага, попереду нові дорожні знаки».

Крім того, в Правилах дорожнього руху уточнений термін «обгін».

Згідно чинним правилам, «обгін» – це виїзд на зустрічну смугу. У разі якщо водій рухається по дорозі, що має дві смуги в одному напрямку, він може зробити випередження, як зліва, так і справа. Разом з тим в правилах чітко вказано, що водій має рухатися якомога ближче до правого краю дороги.

Нові Правила дорожнього руху забороняють стоянку на газонах, зупинка поки ще не заборонена.

Крім того,  в правилах чітко визначено, що таке газон: там, де є трава – газон, де ні – не газон.

Серед нових дорожніх знаків з’явиться такий, який позначає початок щільної забудови.

Коли ви рухаєтеся по трасі зі швидкістю 90 або 110 км/год і бачите назву населеного пункту, яке зображень на синьому тлі, всі водії знають, що швидкість не зменшується. Тепер, якщо за таким знаком буде стоять знак, що позначає щільність забудови, водій повинен буде зменшувати швидкість до 60 км/год.

Звичайно ж, 15 квітня ці дорожні знаки не з’являться, але в процесі реконструкції доріг і будівництва нових, вони обов’язково будуть встановлюватися.

Ваш отзыв