БТІ у Тростянці

Міський голова Тростянця Ю.А.Бова в інтерв’ю охтирським журналістам, надав своє бачення вирішення питання, щодо передачі (або не передачі) архіву інвентарних справ по Тростянецькому району з балансу Охтирського БТІ до новоствореного БТІ м.Тростянця.

- Шановний, Юрію Анатолійовичу, Охтирка з Тростянцем останні часи напрочуд вдало дру­жать – Ви користуєтесь заслуженою повагою у багатьох охтирчан. Але нещодавно в цю діжку меду потрапила ложка дьогтю. По-перше, наскільки відомо Ви хочете «обібрати» Охтирське МБТІ і навіть 6 лютого відвідали Охтирський міськвиконком, щоб «продавити» це питання. По-друге, в залі засідань на Вас очіку­вали запрошені на прес-конференцію з цього приводу представники ЗМІ та ОМБТІ, але так і не дочекалися. Чи могли б Ви прояснити ситу­ацію?

- По-перше, ніхто ніколи не буде «оббирати» Охтирку, ми міста-сусіди і повинні ділитися напрацюваннями, досвідом, допомагати одне одному. Саме такою є моя особиста політика до вашого міста. Ми з радістю допоможемо Ох­тирці у будь-чому, звісно у межах закону.

З БТІ ситуація трохи складніша. Інвентарні справи, що десятиліттями створювали працівники держави, були передані свого часу безкоштовно з області до Охтирського БТІ, бо у Тростянці тоді просто не було відповідної структури. Фактично сам архів як був у Трос­тянці, так і залишався довгі роки. Опрацьову­вали його наші жителі,які робили на вашому підприємстві. Всі обміри виконували саме тростянчани, а печатки, дійсно, ставили в Охтирці. Але найголовніше, що інвентарні справи фак­тично виконувало БТІ не за власним бажан­ням, а на замовлення жителів Тростянця. Саме ці документи і є власністю громадян, а не БТІ.

Звісно, у ваших керманичів трохи інша дум­ка. Але погодьтеся, чи влаштовувала б жителів Охтирки ситуація, якби було б навпаки – за пе­чатками треба було їздити у Тростянець.Та так була влаштована система роками – реєстрація прав на нерухоме майно здійснювалася в Ох­тирці. І ми не стали її ламати.

Однак наразі розпочалося реформування цієї системи. Створені державні реєстратори у кожному місті, в тому числі і в Тростянці, і в Охтирці. Саме вони будуть тепер вести реєстрацію, а не БТІ. Обміряти будівлі мають право не лише БТІ, а й будь-які структури, які матимуть потрібні ліцензії. Тобто монополія БТІ закінчилася.Охтирського БТІ – теж. Рішен­ням сесії міської ради депутати вирішили створити у місті власне підприємство, яке бу­де здійснювати технічну інвентаризацію. І ми маємо на це всі права. Щоб не було незручностей мешканцям Тростянця, бажано доб­ровільно передати новоствореному підприємству архів Тростянецького району,бо, повторюся, це власність не Охтирки, а жи­телів Тростянецького району. Не хотілося б, щоб хтось з сьогоднішніх керманичів Ох­тирського БТІ почав створювати штучні пере­шкоди у реформуванні цієї системи.

Віддати інвентарні справи повинні якщо не нам, то кожній людині, чия власність це є, за чиї гроші кожна справа робилася. А простіше, органу місцевого самоврядування,тобто міській раді, що представляє їх інтереси. Я б так і вчинив, якби охтирчани просили щось по­вернути їм, і не торгувався б. Звісно, хтось бу­де намагатися на цьому щось заробити…

Але думати чиновникам треба про простих людей, які не можуть кататися з Тростянця до Охтирки лише за архівною випискою. Надалі всі документи ми будемо робити в Тростянці. А відповідно до законодавства, старі справи втрачають свою дію.Тобто архів скоро вичер­пає свою потребу.

Кожна операція з нерухомістю – нові обміри, нова інвентарна справа. Я не заперечую того, що хтось продовжить їздити в Охтирку, чи навіть у Харків за обмірами. Однак це смішно, коли можна їх зробити у своєму місті тими ж фахівцями, що це робили їх роками. Ціни бу­дуть у нас 100% дешевші, ніж були у Охтирці. Я це теж практично гарантую. Людей наших Охтирське БТІ звільнило ще у грудні. Тому ніхто не забере у нас право робити добрі справи для жителів Тростянця у Тростянці.

На прес-конференцію (чомусь мою) мене ніхто не запрошував. Ставити питання, що і як відбулося варто тим, хто призначав побачення з журналістами. Я б на місті цих чиновників ви­бачився б перед журналістами, які були вве­дені в оману.Мабуть, не все так просто в Ох­тирці, раз хтось так «підшутив» над журналіста­ми і вони більше години прочекали невідомо кого і чого. Я завжди відкритий для спілкуван­ня.

- Чому Ваше новостворене КП «Тростянецьке МБТІ» не хоче самостійно завести свої інвентаризаційні справи і в подальшому пра­цювати з тим, що зроблено власним трудом? Бо ж Охтирським МБТІ на заведення докумен­тації витрачені певні ресурси, кошти. Чи пе­редбачено Законом компенсація Тросгянцем, наприклад,витрат ОМБТІ в разі передачі справ?

- Ніяких витрат на заведення інвентарних справ Охтирським МБТІ не робилося. Все оп­лачували конкретні фізичні особи – замовники змін в документацію, ще й прибуток підприємство отримувало від цієї діяльності. Все інше – чиєсь намагання спекулювати у цій ситуації або прагнення хоча б будь-що зароби­ти на передачі справ у Тростянець (українці так часто вчиняють, на жаль).

Підкреслюю:кілька років тому ВСІ архівні справи були передані з обласного БТІ на Ох­тирку під час тодішньої реорганізації причому БЕЗКОШТОВНО. А от чи вчинять так порядно ваші посадовці, побачимо. Якщо ні, звісно за­лишиться варіант судового розгляду. Але це не принесе нашим громадам ніякого щастя і зіпсує відносини, втому числі між керівниками міст. Я б на місці охтирських депутатів віддав у Тростянець архів.

У Тростянці рішення про створення КП «Тростянецьке МБТІ» пройшло з першої спроби на позачерговому засіданні одноголосно, тому що це підприємство потрібно нашому місту. А компенсація якась дійсно не передбачена за­коном. Зараз майже всі наші депутати, жителі міста спостерігають за реакцією ваших очільника та депутатів -виявлять мудрість чи, рахуючи у голові якісь примарні прибутки, влізуть у судову тяганину?

- Кажуть, що,програвши на виборах до ВРУ, Ви сконцентрувалися на посаді мера, але ба­чите,може так статися, що Тростянець лишить­ся статусу міста і Ви будете безробітній. Ось те­пер і чіпляєтесь за все, в тому числі і справи БТІ, як за соломинку…

- Особистого інтересу у мене немає ніякого, крім захисту інтересів жителів громади, яку я очолюю. Керівником підприємства у Тростянці призначена людина, яка й працювала в Охтирському БТІ – тростянчанка. Вона не є моїм прихильником, родичем і тому подібне.

Охтирка відмовляє,на мій погляд, по наду­маним підставам – ті статті, на які посилалися і керівник БТІ, і якийсь юрист, що був на нараді, легко скасують у суді наші юристи. Вони напо­лягають, що архівні справи – це майно, плутаю­чи поняття зі свого Статуту. Але деталі довго описувати, ми вашим керманичам усе деталь­но пояснили, та от чи слухали нас? Оце питан­ня.

Усі справи зараз у Тростянці у приміщенні, що орендує Охтирське БТІ у райради, під пуль­том охорони. У тому-то й справа, що людям уже доводиться їздити, витрачаючи чимало часу, у сусідній район за довідкою. Нові справи ми, звичайно, напрацюємо і свої. Але я перекона­ний, буде час, коли щось попросить Охтирка і сусідів.Невже охтирчанам було б приємно по­трапити в таку ситуацію, в якій зараз опинився Тростянець?

Тростянець ніколи не втратить свого статусу міста. Селом він не буде. Таке неможливо апріорі ні у законодавстві, ні у концепції адмінреформи. А от який буде район на півдні Сумської області – це інша справа, як і те, кому це додасть головної болі. Якщо центр у Охтирці буде, Вашому меру додасться клопіт, бо поч­неться реальна боротьба за повноваження з РДА і новою ширшою райрадою.

Але це не має ніякого відношення до питан­ня ТБТІ. Подальша доля цього підприємства і моя – це різні долі, повірте. Тростянчани підтри­мували мене на трьох місцевих виборах (68%найбільше) і більше 40% на виборах у ВР. Така оцінка земляків, на мій погляд,свідчить, що я належним чином дбаю про їх сьогодення і май­бутнє. Я б не став у цій статті аналізувати свій програш на виборах. Бо це був, як мені здається, не мій програш, а людей, що прого­лосували за Юлю, точніше Купрейчик.

Охтирці і Тростянцю є над чим працювати спільно. Саме на цьому потрібно сконцентру­ватися.Наприклад, сьогодні у Тростянці йде активна робота за підтримки ОДА по створен­ню промислового індустріального парку. Вра­ховуючи сусідню Охтирку, є бажання врахувати і професійні якості безробітних охтирчан, щоб дати їм можливості працевлаштуватися у май­бутньому. Для цього треба створювати спільну робочу групу, вивчити ситуацію з вашою еко­номікою, безробіттям і у концепцію розвитку регіону закласти спільне бачення. А так і цей потяг піде повз Охтирки, поки вона буде зай­матися інвентаризаційними справами. Бо ж поруч також є Лебедин зі своїм букетом про­блем.

www.okhtyrka.net

Один отзыв на «БТІ у Тростянці»

Ваш отзыв